Daikin Ururu Sarara klimatizácia pre náročnych

Klimatizácia Ururu Sarara

Vykurovanie miestnosti v zime často vysušuje vzduch, čo môže viesť k bolestiam v krku, prechladnutiu alebo iným zdravotným komplikáciám. Počas leta aj pri priemerných teplotách môže byť vysoká vlhkosť veľmi nepríjemná. Ak si chcete vychutnať celoročný komfort, potrebujete viac než len regulovať teplotu. Na ideálny komfort potrebujete regulovať aj úroveň vlhkosti v kombinácii s prívodom čerstvého vzduchu.

Nová jednotka Ururu Sarara od spoločnosti Daikin je unikátne multifunkčné zariadenie, ktoré v sebe skrýva 5 SPÔSOBOV ÚPRAVY VZDUCHU – zvlhčovanie, odvlhčovanie, vetranie, čistenie vzduchu a samozrejme, chladenie a vykurovanie. S touto klimatizáciou máte zabezpečený komfort počas celého roka – pohodlné teplo počas zimy a osviežujúci chlad v lete.

Výhody klimatizácie Ururu Sarara:

– 5 spôsobov úpravy vzduchu v 1 systéme
– najnižší dopad na životné prostredie
– ideálny komfort

Štýlová klimtizácia Daikin

Dokonale sa u vás doma integruje. Nástenné jednotky Daikin sú ideálnym riešením priprerábaní miestnosti. Majú moderný dizajn, sú pri prevádzke mimoriadne tiché, energeticky účinné a vytvárajú veľmi komfortnú klímu v obývačke, kuchyni aj spálni, vo dne aj v noci, počas celého roka. Vysokokvalitné klimatizačné zariadenie Daikin neponúka len možnosť chladenia, poskytuje aj teplo. Takto môžete počas celého roka upravovať vnútornú teplotu podľa svojich vlastných potrieb. Vnútorná jednotka sa dá použiť na párovú aplikáciu – jedna vnútorná jednotka pripojená k jednej vonkajšej jednotke.

Tento unikátny system vetrania a zvlhčovania bez zásobnika na vodu získal svoje pomenovanie Ururu Sarara z japonských výrazov: Ururu – zvlhčovanie a Sarara – odvlhčovanie. Ve vybavený viacstupňovým čistením vzduchu, odbúrava formaldehyde, pachy, alergény, baktérie a vírusy a má najvyššiu energetická účinnosť A+++.

Ekonomický režim

Ak nie je v miestnosti pohyb, po 20 minútach sa aktivuje úsporný režim. Ekonomický režim umožňuje obmedziť maximálnu spotrebu energie klimatizačnej jednotky v prípade ak máte problém s ističom, ktorý často vypne ak zapnete ďalšie spotrebiče (napr. vysávač, mikrovlnnú rúru, atď.) alebo aj keď chcete len obmedziť spotrebu energie. Stále to však máte pod kontrolou a ak budete potrebovať znovu maximálny chladiaci alebo vykurovací výkon, môžete režim kedykoľvek vypnúť.

Samočistiaci fotokatalytický Titán-Apapatit filter vzduchu

odstráni z miestnosti prach, pele a ďalšie alergény, ako sú zárodky plesní a roztočov. Dochádza tiež k zneškodneniu baktérií a vírusov a rozkladaniu pachov. Jednotka Ururu Sarara vďaka technológii Flash Streamer dokážu tiež rozkladať nebezpečné chemické zlúčeniny, ako sú formaldehydy a ďalšie VOC zlúčeniny.

Funkcia inteligentné oko

sleduje pohyb osôb po miestnosti a smeruje prúd studeného vzduchu mimo ľudí. Tento režim komfortného prúdenia vzduchu automaticky nastaví smer výfuku vzduchu tak, aby sa dosiahla čo najkomfortnejšia teplota vzduchu v miestnosti, a vzduch pri tom nebol vyfukovaný priamo na osoby.

Coanda efekt

Rovnomerné rozvrstvenie teplôt vo všetkých častiach miestností je zabezpečené vďaka tzv. Coanda efektu – špeciálne tvarovaným klapkám, 3D prúdeniu a dvojitému nasávaniu vzduchu. Jednotky so zabudovaným 3-D prúdením vzduchu majú možnosť presmerovať výfuk vzduchu nielen hore alebo dole ale aj doprava a doľava a to podľa požiadavky užívateľa alebo automaticky. Týmto sa dosiahne perfektná distribúcia vzduchu alebo Vám poskytne možnosť priameho nasmerovania výfuku vzduchu.

Režim zvýšeného výkonu

Umožňuje dosiahnuť maximálny výkon jednotky jednoduchým stlačením tlačidla, pričom sa nemusíte obávať o Váš účet za elektrickú energiu ani v prípade ak by ste ho zabudli vypnúť. Tento režim Vám umožní vychladenie alebo vykúrenie miestnosti v čo najkratšom možnom čase a po 20 minútach sa jednotka automaticky prepne do normálneho režimu, čím predíde plytvaniu energiou.

Tichá prevádzka

Vnútorná jednotka s tichým režimom je schopná dosiahnuť výnimočne nízku hlučnosť (19 dBA) – porovnateľnú s pohybom lístia vo vánku. Táto funkcia je vhodná pre jednotky inštalované v spálni, pretože umožňuje nerušený spánok aj keď je jednotka zapnutá.

V niektorých prípadoch môžete mať obavy, aby ste v nočných hodinách nerušili hlukom svojich susedov – hlavne v husto zastavaných oblastiach alebo v radových domoch. Všetci máme predsa radi pri spánku ticho. Režim tichej prevádzky vonkajšej jednotky obmedzuje jej hlučnosť vonku, takže môžete nechať jednotku bežať aj v noci s pocitom, že nikoho nerušíte.

Týždňový časovač

Týždenný časovač umožňuje naprogramovať týždennú prevádzku jednotky, takže nemusíte jednotku zapínať a vypínať manuálne. Pre každý deň v týždni môžu byť naprogramované až 4 kroky. Jednotky bez týždenného časovača majú 24-hodinový časovač umožňujúci nastaviť jeden čas denne kedy sa jednotka zapne a jeden čas kedy sa vypne.

Možnosť On-line ovládania

Jednotky s možnosťou On-line ovládania je možné ovládať z ktoréhokoľvek miesta a v ľubovoľnom čase a to jednoducho z vášho smartfónu alebo z tabletu. Toto ovládanie nevyžaduje kúpu žiadneho zvláštneho príslušenstva, dostupná musí byť len lokálna sieť na pripojenie jednotky. Naviac pre jednoduchú a ľahko ovládateľnú reguláciu priamo z vášho mobilu má väčšina jednotiek dostupné príslušenstvo pre pripojenie do sof stikovanej domácej siete alebo centrálneho riadenia budovy použitím protokolov Modbus alebo KNX prípadne napojenie na Daikin centrálny ovládač. Pripojenie cez BACNet alebo LON je cez Daikin DIII-Net tiež možné.

Extra-široký prevádzkový rozsah

Nie je nič príjemnejšie ako vyhriata obývačka, zatiaľ čo vonku je naozaj zima a mrzne – rada našich produktov Vám zaručí vykurovanie i pri veľmi nízkych vonkajších teplotách -20 °C a dokonca až pri teplote -25 °C!

V klimatizácii je použivý nový typ chladiva R32, ktorý znižuje negatívny dopad na životné prostredie takmer o 70%. K tejto unikátnej, veľmi tichej jednotke dostanete Wi-Fi adaptér. Umožní Vám ovládať vašu jednotku odkiaľkoľvek z vášho mobilu alebo tabletu.