Technologia Daikin Altherma vzduch-voda

Tepelné čerpadlá Daikin - Žilina

Úspora prevádzkových nákladov a optimálny komfort

Systém Daikin Altherma bude navrhnutý a zostavený z komponentov s optimálnym výkonom práve pre váš domov, preto neplatíte za nepotrebný výkon navyše. Vo svojom srdci má vysoko účinný kompresor, ktorý vytvára maximálny potrebný výkon s minimálnou vstupnou energiou. Nízkoteplotné tepelné čerpadlo Daikin Altherma ponúka najlepšie sezónne účinnosti s najvyššími úsporami prevádzkových nákladov, minimálnu spotrebu elektrickej energie a stálu dostupnosť teplej pitnej vody.

Technológia Daikin tepelného čerpadla s invertorom je typická až o 20% vyššiou sezónnou účinnosťou v porovnaní s bežnými tepelnými čerpadlami. Inteligentné tevhnológia zaručuje najúčinnejšie využitie energie počas všetkých sezón, dokonca aj vo veľmi chladnom počasí, a udržuje nízke prevádzkové náklady. Okrem toho, nie je potrebná takmer žiadna údržba. Celkovo ponúka inštalácia systému Daikin Altherma výborný návrat investície a účinnú prevádzku vo všetkých podmienkach.

Optimálna prevádzka

Kompresor dosahuje vysoké prevádzkové účinnosti pri čiastočnej záťaži, t.j. keď sa nevyžaduje plný výkon jednotky. Týmto sa znižujú prevádzkové náklady a návrat investícii je rýchlejší.

Ohrieva úžitkovú ale aj pitnú vodu

Integrovaná jednotka na vykurovanie aj prípravu teplej pitnej vody šetrí pri montáži priestor aj čas. Komponenty a pripojenia sú predpripravené už vo výrobe, pri montáži je preto potrebná len veľmi malá zastavaná plocha. S rozmermi iba 600 x 728 mm zaberá samostatne stojaca vnútorná jednotka Daikin Altherma minimálny priestor. Obsahuje veľký zásobník s objemom 180 alebo 260 l, ktorého tepelná strata je o 50% menšia než pri štandardnom zásobníku. Inteligentné ovládanie ponúka funkciu časovania (zohrievanie zásobníka v určitom čase dňa) a funkciu opätovného ohrievania (automatické opätovné ohrievanie pri poklese teploty pod zadanú minimálnu teplotu).

Dokonalé riešenie pre nové budovy a nízkoenergetické domy

Či už rekonštruujete alebo budujete novú budovu, Daikin Altherma je ideálnym riešením vykurovania alebo chladenia. Je vhodná pre všetky podnebia, vydrží aj drsné zimné podmienky a poskytne stabilné teploty v miestnostiach v celom dome.

Systém je dokonca možné pripojiť ku všetkým typom nízkoteplotných výhrevných telies, ktoré sa používajú v moderných rezidenčných stavbách. Medzi ne patria podlahové kúrenie, nízkoteplotné radiátory, jednotky Fan-coil a konvektory tepelných čerpadiel. A výsledok: jeden systém pre optimálny komfort počas celého roka.

Intuitívne a samovysvetľujúce ovládanie

Prístup k používateľským nastaveniam systému Daikin Altherma získate cez veľký a jasný displej s intuitívnou a samovysvetľujúcou ponukou. Obsahuje časovače pre vykurovanie, chladenie a prípravu teplej pitnej vody. Tie zaručujú stabilné teploty v miestnosti pre vyšší komfort a správnu teplotu teplej pitnej vody pre vyššiu účinnosť. Podrobnejšie ponuky ponúkajú ďalšie informácie a rozšírené ovládanie riadenia energie.

Kombinácia so solárnou energiou

Solárna súprava Daikin Altherma zabezpečuje prostredníctvom externého tepelného výmenníka prenos solárneho tepla do zásobníka na teplú vodu Daikin Altherma. To umožňuje efektívne vykurovanie celého obsahu zásobníka solárnym teplom a v prípade potreby aj energiou tepelného čerpadla.
Vďaka pokrokovej povrchovej vrstve prenášajú kolektory solárne žiarenie do tepla veľmi účinným spôsobom. Kolektory je možné montovať na strešnú krytinu budovy. Celoročné riešenie: súprava obsahuje nemrznúcu zmes, aby v zime nedošlo k zamrznutiu. Je možné ju použiť na vykurovanie domu s podlahovým kúrením.